ОСВЕЋЕЊЕ КРСТА И ПОДИЗАЊЕ КУПОЛЕ У НОВОЈ ПАЗОВИ

На дан Светога Теофилакта Исповедника, епископа никомидијског, 21. марта, Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије, уз присуство бројног свештенства и верног народа, обавио је чин освећења Часног крста у храму Светог архиђакона и првомученика Стефана у Новој Пазови. Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј Страхиња Голијан, архијерејски намесник земунски, протојереј Слободан Вујасиновић, архијерејски намесник сремскокарловачки и ђакон Милован Дерета, секретар Епархијског управног одбора Српске православне Епархије сремске.

Овом приликом, на храм је подигнута и монументална купола са освећеним крстом. У пригодној беседи, између осталог, Његово Пресовештенство је присутнима упутио јеванђелске речи да је свако позван да носи свој крст, смирено и без роптања и тако следи Распетог и Васкрслог Господа. Домаћин молитвеног сабрања био је протојереј-ставрофор Зоран Јовић, архијерејски намесник старопазовачки, који је након богослужења уприличио трпезу љубави.