СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ БЕОЧИНУ

На празник Светог апостола и јеванђелиста Јована Богослова, 21. маја 2023. године, у храму Вазнесења Господњег у манастиру Беочину, служена је Света архијерејска Литургија. Свету архијерејску Литургију служили су Њихова Преосвештенства Господа Епископи сремски и канадски, Василије и Митрофан, а саслуживали су протојереји-ставрофори Илија Проле и Михајло Марјанац, протођакон Радојица Жагран и епархијски ђакон Горан Власац. Евхаристијском слављу молитвено је присуствовао Његово Преосвештенство Епископ бањалучки Господин Јефрем.

Након евхаристијског славља, некадашњи ученици Богословије у манастиру Крки обележили су и 52. годишњицу матуре. За десет матураната и једног професора ове древне образовне установе, монахиње манастира Беочина приредиле су послужење, након чега је протојереј-ставрофор Крстан Дубравац својим некадашњим ђацима одржао симболичан час у Патријаршијском двору у Сремским Карловцима. Свечани ручак приређен је у Карловачкој богословији, где су у пријатној атмосфери евоциране успомене на блаженопочивше патроне манастира Крке, епископа далматинског Стефана Боцу и тадашњег ректора, а каснијег митрополита дабробосанског Николаја Мрђу, као и на живот у овој монашкој заједници.