Mлади Илочани у посети православној цркви у Илоку

Похвална и веома успешна сарадња православне Црквене општине у Илоку и Ивана Барбарића, вероучитеља католичког веронаука из илочке основне школе „Јулије Бенешић“, резултирала је, 26. маја, посетом ученика седмих разреда ове просветне установе православном храму Светог арханђела Михајла.

С основним истинама хришћанске вере и историјом и приликама Православне цркве у региону, младе Илочане је упознао месни парох, протојереј-ставрофор Предраг Азап.

Праксу међухришћанског дијалога остваривао је прота Азап и у Винковцима, где су, такође, долазили ученици винковачких школа у посету светом храму Српске Православне Цркве, чиме је пружан допринос изградњи и развоју мирног, толерантног и пријатељског суживота грађана из различитих етничких заједница на истоку Републике Хрватске.