Други квиз из верске наставе Епархије сремске

У исто време када се у нашој држави обележавају дани словенске писмености и културе, сећајући се молитвеног спомена Светих равноапостолних Кирила и Методија, Одбор за верску наставу је, са благословом Епископа сремског Господина Василија, организовао проверу познавања православног богословља за ученике веронауке основних и средњих школа из читаве Епархије сремске.

Квиз је одржан 27. маја 2023. године, са почетком у 10 часова, у прелепом амбијенту Градске библиотеке „Атанасије Стојковић“ у Руми, а домаћин сабора био је директор ове установе, Дамир Васиљевић–Тоскић.

Надметало се 20 екипа, из осам актива веронауке, у три категорије: осам група ученика млађег школског узраста, осам циклуса ученика од петог до осмог разреда и четири екипе средњошколаца. Учешће је узело око стотину деце.

Трочлани жири (протојереј-ставрофор проф. др Драгомир Сандо, председник Одбора, јереј Јован Рајак, парох параговски и Стефан Недић, заменик председника Одбора), пратио је регуларност и оцењивао знање учесника, које је било на завидном нивоу.

Пласман ученика изледа овако:

I–IV разреда:

1. ОШ „Станко Марић“, Угриновци, вероучитељ Немања Селаковић