СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У БЕРКАСОВУ

У среду,12. јула 2023. лета Господњег, на празник Светих апостола Петра и Павла, црква у Беркасову је прославила своју храмовну славу. Свету архијерејску Литургију је служио Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије, а Преосвећеном Владици су саслуживали протојереј-ставрофор Радомир Мишић, архијерејски намесник шидски, јереј Жељко Кусић, парох у Сремској Каменици и епархијски ђакон Горан Власац. За певницом су појали студенти Православног богословског факултета из Шидског намесништва. По завршетку Свете архијерејске Литургије, Преосвећени владика је одржао пригодну беседу о значају данашњег празника, након чега је извршено освештавање славских дарова и резање славских колача, које су принели кумови данашње славе. Потом је у црквеној сали приређена трпеза љубави, за коју се постарао домаћин славе, протојереј Бојан Цветковић, парох беркасовачки.