САНАЦИЈА КРОВИШТА ЦРКВЕ СТРАДАЛЕ У НЕВРЕМЕНУ У ИЛОКУ

Читав регион Западног Балкана доживљава ових дана забрињавајуће ударе орканских ветрова, па је тако за последице ових природних катастрофа у Илоку на санацији тамошњег православног храма Светог архангела Михаила учествовала и Хрватска горска служба спасавања (ХГСС).

Црква и парохијски дом, су тешко оштећени од невремена које је захватило Републику Хрватску 19. и 21. јула и одбацило на стотине црепова, који су покривали и штитили ове верске објекте. У сарадњи с градским властима омогућено је да се за овакве радове на великим висинама ангажује ХГСС, а протојереј-ставрофор Предраг Азап се захвалио интервентној јединици на помоћи око санације крова, и најавио да ће у наредном периоду бити потребно анагажовати грађевинску фирму и кровопокриваче, који ће квалитетно да финализују радове на кровишту овог светог храма.