ЕПИСКОП РАШКО-ПРИЗРЕНСКИ У МАНАСТИРУ ГРГЕТЕГУ

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа сремског Господина Василије, на дан Свете мученице Христине, Преподобног Поликарпа Печерског и Светих мученика Пребиловачких и Доњохерцеговачких, 6. августа текуће године, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Господин Теодосије служио је Свету архијерејску Литургију у храму Преноса моштију Светог оца Николаја у манастиру Гргетегу. Саслуживали су архимандрит Доситеј Миљков, настојатељ манастира Гргетега, протојереј-ставрофор Недељко Рашић, парох инђијски, јеромонах Теофил Катић, сабрат поменуте монашке обитељи, јереј Милован Дерета, парох батајнички и епархијски ђакон Горан Власац, секретар Црквеног суда Епархије сремске.

По одслуженој Литургији, Преосвећени Господин Епископ је гргетешком сестринству и окупљеном верном народу упутио архијерејску беседу у којој их је упознао са упорним страдањем и трајањем српских светиња на Косову и Метохији, произневши своју наду да ће „Свемоћни Господ, који је светлошћу свог Васкрсења учинио да све постане сјајније и лепшше, поправити порушено у овом свету и изван човека и у човеку“.