СУСРЕТ У ЉУБАВИ ПРОЖЕТ МОЛИТВОМ И ПЕСМОМ - ЕПАРХИЈУ СРЕМСКУ ПОСЕТИО ЈЕ ХОР ПРЕПОДОБНЕ МАТИ АНГЕЛИНЕ ИЗ НИКШИЋА

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког Господина Методија, никшићки хор Преподобне мати Ангелине, поводом своје хорске славе боравио је, од 11. до 13. августа 2023. године. у званичној посети Епархији сремској и Епархији бачкој. Уз гостољубље подручних архијереја – Епископа сремског Господина Василија и Епископа бачког Господина др Иринеја, као и уз делатну љубав катихете Бранислава Илића, посета је протекла у љубави, радости и благослову.

У смирај празничног дана, када наша Света Црква богослужбено прославља свештени спомен на Преподобну и богоносну мајку Ангелину Крушедолску, 12. августа 2023. лета Господњег, никшићки хор је, поводом своје хорске славе, житељима Беочина и околине даривао величанствени концерт. Под сводовима велелепног храма Светог Василија Острошког у Беочину, под уметничким руководством професорице Ане Бојић, хор се свештенству и верном народу представио извођењем одабраних композиција: “Песма мајци Ангелини”, “Свјати Боже”, “Свјете тихиј”, “Достојно јест”, “Победна песма”, “Од огњених језика рођена”, “Коњ”, “Кавал свири”, “Ајде Јано”, “Три девојке”, као и још неколико композиција које су биле израз спонтаног одговора на одушевљење публике.

Поред надлежног пароха, презвитера Милоша Маријанца, сабране је надахнутим речима поздравио протопрезвитер-ставрофор Сретен Лазаревић, архијерејски намесник румски, који је у свом излагању истакао да хор Преподобне мати Ангелине сведочи да је Литургија темељ васколиког нашег постојања. Протојереј-ставрофор Сретен Лазаревић је честитао уметничком руководиоцу хора и свим члановима хорску славу, пожелевши им да предано, као и до сада, служе Цркви узносећи вечну песму Христу Богу.