ПРАЗНИК ПОКРОВА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У ПЕТРОВАРАДИНУ

На празник Покрова Пресвете Богородице, 14. октобра 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије служио је у истоиментом храму у Петроварадину Свету архијерјску Литургију и осветио три нова звона.

На Светој Литургији, служеној у порти храма који је био тесан да прими сав окупљени народ Божији, Његовом Преосвештенству је саслуживао велики број свештенослужитеља, уз активно учешће многобројних верника. После благослољања славских дарова, надлежни парох се обратио Преосвећеном Господину Епископу речима благодарности што је предводио најмасовније литургијско сабрање у историји ове богомоље и у име свих својих парохијана, поклонио му икону Светлописаног образа Мајке Божије из руског манастира Светог Пантелејмона на Светој Гори, подсетивши присутне да се празник ове иконе слави 3.септембра, што представља и датум и архијерејске хиротоније Његовог Преосвештенства.

После Евхаристијског славља и послужења, окупљени верници су имали прилику да звоне звонима са новог звоника.