Света тајна Јелеосвећења у храму Светих апостола Петра и Павла у Сремским Карловцима

Уочи празника Светог Петра Цетињског, 30. октобра 2023. године, у храму Светих апостола Петра и Павла у Сремским Карловцима, празнично вечерње служили су јереј Сава Мишановић, парох новопазовачки и ђакон Марко Стефановић. У наставку вечерње службе, уз присуство великог броја верног народа, Свету тајну Јелеосвећења служили су: протојереј-ставрофор Бранислав Поповић, умировљени парох румски, протојереј-ставрофор Чедомир Грујић, умировљени свештеник из Епархије банатске, протојереј-ставрофор Зоран Јовић, архијерејски намесник старопазовачки, протојереј Петар Божић, парох инђијски, протојереј Дарко Кончаревић, парох батајнички, протојереј Слободан Вујасиновић, архијерејски намесник сремскокарловачки и јереј Ђорђе Милидраг, професор Карловачке богословије Светог Арсенија.

За певницом су појали јереј др Петар Николић, катихета у Карловачкој гомназији и ученици Карловачке богословије. Пригодном беседом сабраним хришћанима се обратио протојереј-ставрофор Бранислав Поповић, поучивши их о мистичној сили Свете тајне Јелеосвећења. По обављеном богослужењу, трудом домаћина и старешине Доње цркве, протојереја Слободана Вујасиновића, за служеће свештенство уприличена је трпеза љубави. Наступајући празник се, већ традиционално, веома свечано обележава у храму Светих апостола Петра и Павла у Сремским Карловцима, зато што је Свети Петар Цетињски, након синодалног избора за црногорског владику, управо у овој богомољи примио своју епископску хиротонију од митрополита Мојсија Путника и још тројице архијереја, 13. октобра 1784. године.