Аранђеловдан молитвено прослављен у Илоку

Празник Сабора Светог aрхангела Михаила – Аранђеловдан, иначе храмовна слава илочког православног храма, молитвено је прослављен 21. новембра 2023. љета Господњег.

Светом Литургијом у цркви посвећеној овом празнику, у присуству бројног верног народа, началствовао је парох илочки, протојереј-ставрофор Предраг Азап, а саслуживао му је умировљени свештеник Бранко Денчић из Банатске епархије. Том приликом, за певницом су певали Стефан и Алекса Азап, а кум овогодишње славе био је Славко Велемир, са супругом Светланом и њиховим синовима.

Прота Азап се захвалио свим пријатељима илочке парохије што су дошли у свети храм да поделе духовну радост на овако велики дан, истакавши како су „анђели увек уз Цркву Божију“. Топле речи посебне благодарности прота Азап је упутио кумовима храмовне славе. На крају Свете Литургије, ову свечаност су својом песмом улепшали етно певачи Вања и Ђорђе Туропољац из Сремске Митровице.