Сећање на пострадале у ратовима ХХ века

Архијерејско намесништво румско Епархије сремске, заједно са Удружењем ратних војних инвалида Србије, као и Савезом удружења бораца народноослободилачког рата Србије организовало је служење молитвеног помена свих пострадалих током ратова двадесетог века. У Саборном храму Силаска Светог Духа на апостоле у Руми молитву је предводио архијерејски намесник и парох румски, протојереј-ставрофор Сретен Лазаревић, уз учешће свештенства поменутог намесништва, представника удружења, родбине и потомака жртава, као и верног народа који се окупио да узнесе молитве за душе оних који су свој живот положили за слободу и отаџбину. Поменуто је више од хиљаду имена, међу њима војсковођа, војника, отаца, мајки, браће и сестара и свих познатих жртава, али и оних познатих у Божјем памћењу. Присутнима се обратио прота Сретен подсетивши нас на важност окаквог окупљања и молитве чије се време служења одредило за прву суботу после празника Светог Стефана Дечанксог – славе општине Рума.

презвитер Стефан Гавровски