АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЕСНИШТВО СРЕМСКОМИТРОВАЧКО ПРОСЛАВИЛО СВОЈУ СЛАВУ

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа сремског Господина Василија, Свети апостол Филип је слава овог подручног намесништва и прославља се, слава Богу, већ шеснаести пут. По договору братства прослава се увек уприличи на другом месту, у другој цркви, тако да је овога пута ред био на архијерејског намесника протојереја-ставрофора Саву Ракиту, он је био домаћин, а место окупљања представљао је храм Светих Кирила и Методија у Сремској Митровици. Вечерње богослужење су служила три свештеника и ђакон, а појали су сви свештеници заједно, па се малена црква у Камењару појањем и молитвом орила као никад до тада. Принети су славски дарови како доликује, у свечарској атмосфери. Сремскомитровачко намесништво броји 27 свештеника, три ђакона, како је прота Саво у захвалној беседи напоменуо и додао: “Наше намесништво је велико и сложно и поносан сам што се увек одазивате на сваку моју молбу, што сте лојални и послушни, што међу вама браћо свештеници нема зле крви, да неко са неким не говори или слично. Као и свуда, има проблема, али смо увек ту једни за друге и хвала вам на доброј сарадњи све ове године. Потрудимо се да будемо још бољи и да будемо свима на корист, најпре Мајци Цркви и својој пастви, а одани нашен Владици и својој породици!“ Славље је настављено у парохијском дому, у порти цркве, уз трпезу љубави, дружење и песму, пригодно покладама пред божићни пост.