Прва недеља Божићног поста у румском Вазнесењском храму

У недељу, 3. децембра 2023. године, на Претпразништво Ваведења Пресвете Богородице и прву недељу Божићног поста, служена је Света Литургија у храму Вазнесења Господњег у Руми. Литургију је служило свештенство овог светог храма док су за певницом појале мајке Кола српских сестара.

Велики број верних се причестио из Светог путира, благодарећи и хвалећи Господа нашег Исуса Христа.

Након литургије, сабранима се пригодном беседом, на тему јеванђељског одломка од Луке, обратио отац Драган Арсеновић, а јереј Ђорђе Санчанин захвалио се свима који су узели учешће у прикупљању посних слаткиша за традиционалну поделу пакетића најмлађим вазнесењцима на празник Светог Николе, те позвао и остале да се прикључе овој акцији.

Извор: Храм Вазнесења Господњег у Руми