Света архијерејска Литургија у Бешки

На дан када наша Света Црква прославља Ваведење Пресвете Богородице, 4. децембра 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије служио је Свету архијерејску Литургију у храму посвећеном овом великом празнику у Бешки.

Његовом Преосвештенству су саслуживали протојереј-ставрофор Лазар Ерић, умировљени парох крчедински, протојереј Ђорђе Ковљен, парох белегишки, јереј Петар Тривунчић, парох у Новом Милошеву (Епархија банатска), јереј Стефан Трифковић, парох бешчански, епархијски ђакон Горан Власац, ђакон Марко Јелисавац из Сремске Митровице и ђакон Горан Груловић из Бешке. Овом свечаном приликом, за певницом бешчанског храма појали су професор Јован Стојановић и ученици Карловачке богословије. Богослужењу и касније, трпези љубави присуствовао је и бешчански римокатолички жупник, Александар Ковачевић.

Преосвећени Господин Епископ беседио је верном народу о духовном узрастању Дјеве Марије, упутивши им своју жељу да у личним молитвама увек помињу „и мноштво страдалника на свим ратиштима широм света, у овим тако трагичним и веома опасним временима“. Током Евхаристијског славља, сремскомитровачки ђакон Марко Јелисавац рукоположен је у презвитерски чин, а по обављеним богослужењима, припремљена је трпеза старањем братства Храма и кумова.