ДЕТИЊЦИ У НОВОЈ ПАЗОВИ

У недељу 28. по Духовима, када наша Света Црква прославља празник Детињце служена је Света Литургија у храму Преподобне мати Параскеве у Новој Пазови. Литургијом је началствовао архијерејски намесник старопазовачки, протојереј-ставрофор Зоран Јовић, уз саслужење ђакона Александра Милановића, а Литургију је улепшало богоумилно појање хора „Свети владика Николај српски“ из Нове Пазове. Прота Зоран обратио се деци и окупљеном народу пригодном беседом у којој је нагласио важну поруку овог празника и значај породице и заједнице. Такође су деца и верни народ узели учешће у Светом Причешћу, а на крају Литургије радосно је обављен обичај везивања деце, која су поделила дарове својим вршњацима и тиме улепшали празник. Желимо сваком детету срећан празник и да сви заједно у миру, слози и љубави дочекамо рођење Богомладенца Христа.

Ђакон Александар Милановић из Нове Пазове