Светa Литургијa на празник Светог Првомученика и Архиђакона Стефана у Сремској Митровици

Дана, 9. јануара 2024. године, када наша Света Црква прославља Светог првомученика и архиђакона Стефана, служена је Света Литургија у храму посвећеном овом Светом, у Малој цркви на Сави. Литургијом је началствовао архимандрит др Клеопа Стефановић, архијерејски заменик и настојатељ Световаведењског манастира у Сремским Карловцима, а саслуживали су протонамесник Андрија Авакумовић – старешина храма, протојереј Владимир Недељковић и ђакон Александар Цигановић.

За певницом су појали верници, богослови и студенти Православног богословског факултета у Београду, као и помоћници оца Клеопе из Световаведењског манастира. Црква је била пуна верног народа који је учествовао у Светој Литургији. Песмом су се представиле и чланице дечијег црквеног хора „Светосавци“, којим руководи ђакон Александар Цигановић. За нас је била посебна част да отац Клеопа дође и служи у нашем храму, а након Литургије је одржао кратку и поучну беседу о Светом Стефану.

Аутор текста:

ђакон Александар Цигановић