ВЕЧЕРЊА СЛУЖБА УОЧИ ПРАЗНИКА СВЕТОГ САВЕ У СРЕМСКИМ КАРЛОВЦИМА

У навечерје празника Светог Саве првог Архиепископа српског, 26. јануара 2024. године, у Саборном храму Светог оца Николаја у Сремским Карловцима служено је вечерње са петохлебницом. Вечерњу су служили јереј Станко Лакетић, професор Карловачке богословије и старешина Катедралног храма Епархије сремске и епархијски протођакон Горан Власац, секретар Црквеног суде ове дијецезе.

Након богослужења, ученици Основне школе „23. октобар“ у Сремским Карловцима уприличили су пригодан програм, уочи празника када се молитвено прославља први српски просветитељ и архипастир, Свети Сава. Овој лепој свечаности и претходној служби Божијој, молитвено је присуствовао Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије, који је потом поделио светосавске пакетиће окупљеној деци.