Дочек иконе Умекшање злих срдаца у манастиру сремска Раваница

Дана 2. фебруара, у манастиру сремска Раваница, дочекали смо Чудотворну икону из Русије, Умекшање злих срдаца. Уз духовника врдничког, јеромонаха Лазар Цветичанина и сестринство овог манастира, у дочеку су учествовали свештеници, као и монахиње других монашких обитељи са Фрушке горе и из Црне Горе. Молебан су служили архимандрит др Клеопа Стефановић, архијерејски заменик Епархије сремске, протојереј-ставрофор Маринко Радмило, протојереј-ставрофор Милорад Душанић, протојереј Небојша Димковић, протојереј Бранислав Мишковић и протонамесник Владимир Ђурић и епархијски протођакон Горан Власац.

Архимандрит др Клеопа Стефановић, након молебана, произнео је беседу и поздравио верни народ, у име епархијског Архијереја Господина Василија, обраћајући се Пресветој Богородици „да буде помоћница народу своме, у свим животним околностима те да на Фрушку гору пошаље младића и девојака, који би се спасавали у монашком чину и на тај начин одржали кандило вере, које су запалили наши свети преци. На крају, архимандрит др Клеопа је пожелео да ходочашће овој икони буде подстицај за стална ходочашћа нашим светињама на Светој Фрушкој гори и уопште црквама и манастирима наше Српске Цркве.“ Молебан су својим присуством увеличали ученици Карловачке Богословије.

Фотографије: Крсто Калинић