ИЗГРАДЊА СВЕТОСАВСКОГ ДОМА У ЛАЋАРКУ

Помаже Бог, драга браћо и сестре.

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа сремског Господина Василија, заједно са благочестивим, христољубивим и верним народом, а уз свесрдну помоћ и подршку Града Сремске Митровице, започињемо радове на изградњи СВЕТОСАВСКОГ ДОМА у Лаћарку, у порти нашег светог храма, на понос и радост нас наше деце, омладине, на добро и корист потомака, а у славу и част наших предака.

Светосавски дом, састојаће се од приземља и високог поткровља, који заједно чине 650 метара квадратних.

Приземље:

– Свечана сала са 150 места

– Канцеларија

– Палионица

– Продавница

– Конференцијска сала

– Ризница, спомен соба

– Кухиња

– Остава

– Хладњача

– Мокри чвор.

Високо поткровље:

• Три стана за свештенике

(Два стана од 110 метара квадратних)

(Један стан од 50 метара квадратних)

Нека нас Господ све благослови да ово богоугодно дело приведемо крају, да се Лаћарци поново сложе као некада, 1760. Године, када су одлучили да саграде наш велелепни храм Светог архангела Гаврила, који је драгуљ Епархије сремске и који ће у векове сведочити љубав, жртву и честитост нашег народа.

Хајде да и ми сви заједно оставимо траг у времену, тако што ћемо подићи ово прелепо здање, поучени примером наших славних и честитих предака.

Како радили, тако нам Бог помогао. Живи били и Богом благословени, на многаја и благаја љета.

Управа храма Светог архангела Гаврила и

Црквена општина у Лаћарку