Поклоничко путовање по светињама Епархије врањске и Охрида

Током сретењског распуста, од 15. до 18. фебруара 2024. године, за ученике Митровачке гимназије који похађају православну веронауку организовано је поклоничко и мисионарско путовање по светињама Врањске епархије и Охрида. Стодвадесет полазника веронауке, са својим вероучитељем ђаконом Стефаном Недићем и другим професорима, поклонили су се великим светињама Светог Прохора Пчињског, Светог Климента, Светог Наума, Пресвете Богородице Перивлепте, Светог Јована Канео, Бигорског манастира, Рајчице и најзначајнијих знаменитости града Скопља. Изузетно је важно да су средњошколци одлучили да слободне дане, око државног празника Сретења Господњег, проведу у православним светињама и на Охридском језеру, где су били смештени. Путовање је организовано са благословом духовног оца Епархије сремске, Његовог Преосвештенства Епископа сремског Господина Василија.