СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ЛАЋАРКУ

У недељу, 17. марта 2024. године Господње, на празник Преподобног Герасима Јорданског, Његово Преосвештенство Епискип сремски Господин Василије началствовао је Светом архијерејском Литургијом у храму Светог архангела Гаврила у Лаћарку, уз саслужење архијерејског заменика и настојатеља манастира Ваведења Пресвете Богородице у Сремским Карловцима, високопреподобног архимандрита др Клеопе Стефановића; ректора Богословије Светог Арсенија у Сремским Карловцима, протојереја-ставрофора мр Јована Милановића; старешине храма Сабора Српских светитеља у Руми, протојереја Бранислава Мишковића; старешине капеле Светог Деспота Стефана Слепог у Лаћарку, протојереја Милије Глигића; старешине храма Светих сирмијских мученика у Малој Босни, јереја Далибора Чолића; старешине храма Вазнесења Господњег у Јакову, јереја Александра Симића и епархијског протођакона Горана Власца.

За певницом су појали студенти Православног богословског факултета Универзитета у Београду и дечји црквени хор „Архангел“, из Лаћарка.

Светој архијерејској Литургији присуствовали су: потпредседник Фудбалског савеза Србије, господин Бранислав Недимовић; наставник артиљерије при Катедри тактике са системина наоружања на Војној акдемији, господин потпуковник Бранислав Бојанић; представник општине, господин Војислав Мирнић; председница Месне заједнице Лаћарак, госпођа Весна Скакун и координатор НС ИПА-СРБИЈЕ у Сремској Митровици, господин Дарко Дронић.

По завршетку Евхаристијског славља, Његово Преосвештенство је доделио 12 ордена Свете мајке Ангелине – признања којим Епархија сремска изражава захвалност за вишеродно материнство и делатну љубав према својој Светој Цркви. Након доделе ордена, уследило је освећење темеља Светосавског дома, у порти лаћарачког храма.

За осмехе и радост свих присутних, заслужан је пригодни програм у ком су учествовали: КУД „Сава Кличковић“, Етно група „Храм“ и дечји црквени хор „Архангел“. Као и до сада, за вођење и организацију програма била је задужена наставница фолклора, госпођа Јелена Радовић, а за организацију целокуоног догађаја, заслужан је старешина лаћарачког храма, јереј Бранислав Дивљак. Кумови овог радосног догађаја били су: господин Бора Шуљманац, госпођа Сања Шуљманац и њихова дечица Младен и Ленка Шуљманац.

Текст и фотографије: Стефан Радишић, студент Православног богословског факултета Универзитета у Београду.