ЛИТУРГИЈА ПРЕЂЕОСВЕЋЕНИХ ДАРОВА У САБОРНОМ ХРАМУ У СРЕМСКИМ КАРЛОВЦИМА

На дан када наша Света Црква молитвено прославља Светих седам свештеномученика епископа Херсонских, 20. марта 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије служио је Литургију пређеосвећених Дарова у Саборном храму Светог оца Николаја у Сремским Карловцима.

Саслуживали су протојереј-ставрофор мр Јован Милановић, ректор Богословије Светог Ареснија, архимандрит Арсеније, настојатељ манастира Бешенова, архимандрит др Клеопа, архијерејски заменик и настојатељ манастира Ваведења Пресвете Богородице, протојереј др Петар Николић, катихета у Карловачкој гимназији, јереј Станко Лакетић, старешина Саборног храма Светог оца Николаја, јереј Ђорђе Милидраг, парох сремскокарловачки, протођакон Љубомир Лукић, професор Карловачке богословије и епархијски протођакон Горан Власац. Поред верног народа, Пређеосвећеној Литургији су присуствовали сви ученици Богословије Светог Арсенија.