ЛИТУРГИЈА ПРЕЂЕОСВЕЋЕНИХ ДАРОВА У НОВОМ СЛАНКАМЕНУ

На дан када наша света Црква прославља Светог преподобномученика Никона, 5. априла 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије служио је Литургију пређеосвећених Дарова у храму Преображења Господњег у Новом Сланкамену. Саслуживали су јереј Богољуб Миловановић, парох инђијски, јереј Александар Раденовић, парох љуковачки, епархијски протођакон Горан Власац и ђакон Марко Стефановић из Саборног храма Светог оца Николаја у Сремским Карловцима. Том приликом, обављена је и исповест свештеника и вероучитеља Архијерејског намесништва сремскокарловачког, а по благослову Преосвећеног Епископа Василија, дужност исповедника преузео је парох бањалучки, протојереј-ставрофор Војо Балабан.

После Свете Литургије уследио је братски састанак и уприличена је трпеза љубави, за којом се, у име овдашњег свештенства, присутнима обратио архијерејски намесник сремскокарловачки, Слободан Вујасиновић, пожелевши протојереју-ставрофору Радомиру Санду сретан одлазак у старосну пензију, а потом му и предао филигрански напрсни крст, као молитвену успомену на његов рад у Винограду Господњем.