СВЕШТЕНИЧКА ИСПОВЕСТ АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЕСНИШТВА ПОДУНАВСКОГ

У петак, четврте недеље Часног поста, 12. априла 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије служио је Свету Литургију пређеосвећених Дарова у храму Светог Варнаве Хвостанског у Петроварадину и том приликом причестио свештенство Архијерејског намесништва подунавског и сабрани верни народ. Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј Зоран Перић, парох лединачки, протонамесник Зоран Ерић, парох петроварадински и епархијски протођакон Горан Власац, уз молитвено учешће и присуство свих свештеника и вероучитеља Архијерејског намесништва подунавског, као и верног народа.

Свештенство и вероучитеље исповедио је протојереј-ставрофор Јово Лакић, умировљени свештеник из Епархије зворничко- тузланске. По завршетку Свете Литургије, Преосвећени Владика говорио је о значају Свете тајне Исповести, а потом је заједничарење настављено у парохијској сали.