Предавање презвитера Игора Батеса у Бусијама

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа сремског Господина Василија Црквена општина Бусије – храм Свете браће Кирила и Методија организује циклус предавања током Часног поста у парохијској сали, после Свете Литургије. Први гост и предавач био је презвитер Игор Батес, старешина и духовник капеле Светог Јована Златоуста при Студентском граду у Београду. Четврте недеље Часног поста, 14. априла текуће године, отац Игор служио је Свету Литургију, уз саслужење пароха бусијских презвитера Драгана Зорице и Стефана Гавровског и уз присуство верног народа насеља Бусије.

Духовно славље наставило се у сали парохијског дома, где су верници уз трпезу љубави имали прилику да чују пригодну реч уваженог предавача, као и да поставе питања. Присутне је поздравио старешина храма, јереј Драган Зорица, истакавши да је период освећења водица послужио свештеницима да се ближе упознају са људима и увиде могућности даљег мисионарског рада, те да су предавања која предстоје израз старања и начин реализовања верске наставе за одрасле вернике. Свештеник Игор Батес исцрпно је говорио о тајни Крста и Светој Литургији, али и другим догађајима и личним сусретима са старцем Тадејем витовничким, уз кога је отац Игор провео седам месеци.

Следеће недеље предавач ће бити проф. др Ненад Божовић, који ће говорити о појму поста у Старом завету. Добро дошли!