СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ ЈАСКУ

На празник уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим, Цвети, 28. априла 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије служио је Свету архијерејску Литургију у храму Силаска Светог Духа на апостоле у манастиру Јаску. Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј-ставрофор мр Јован Милановић, ректор Богословије Светог Арсенија, протојереј-ставрофор Сретен Лазаревић, архијерејски намесник румски, протојереј Бранислав Мишковић, парох румски, јереј Чедомир Грујић, парох јазачки и епархијски протођакон Горан Власац. Благољепију богослужења, ком је присуствовао и многобројни верни народ, у значајној мери допринело је хармонично појање хора карловачких богослова, под диригентском палицом професора Јована Стојановића.

У изреченој архипастирској беседи, Његово Преосвештенство је позвао верне да својим трудом и уздржањем од греха узму учешћа у Страсној седмици, како би, сви заједно, у одговарајућем духовном расположењу дочекали најрадоснији празник Васкрсења Христовог. Свештенослужење које је започето на Часној трпези, настављено је у братској заједници, за празничном трпезом љубави, коју су домаћини припремили, што је била још једна прилика да саслушају очинску поуку нашег архипастира.