ВАСКРС У РУМИ

Васкрсења је дан просветлимо се народи, Пасха Господња Пасха, од смрти к животу и са земље ка Небесима, Христос Бог нас преведе, док певамо побједне песме!

Васкрсење Христово у румском Саборном храму Силаска Светог Духа на апостоле, дочекано је у радости великог броја благочестивог народа, који је испунио ову богомољу, а уз молитве архијерејског намесника и пароха румског, протопрезвитера-ставрофора Сретена Лазаревића и старешине храма, протонамесника Душана Вишекруне.

За разлику од претходних година, Христов гроб је поново засијао старом лепотом. Овдашњи Христов гроб представља дар сестара Ане и Екатерине Филиповић, учињен за покој душе њихових родитеља, Данила и Јелисавете Филиповић, грађана румских, 1904. и обновљен је у овој јубиларној години.

Текст и фотографије: Милан Романовић