ЕПИСКОП СРЕМСКИ ГОСПОДИН ВАСИЛИЈЕ ОБИШАО РАДОВЕ НА БУДУЋЕМ ЕПАРХИЈСКОМ ЦЕНТРУ ЕПАРХИЈЕ СРЕМСКЕ ПРИ ВАЗНЕСЕЊСКОМ ХРАМУ У РУМИ

Дана, 10. маја 2024. године, почаствовани смо доласком Његовог Преосвештенства Епископа сремског Господина Василија, у пратњи високопреподобног игумана Јустина Стојановића, који је обишао радове на Епархијском центру Епархије сремске при храму Вазнесења Господњег у Руми.

Благословом Епископа Василија, старањем јереја Ђорђа Санчанина, пароха румског, а уз добру организацију извођача овог грађевинског подухвата, кровопокривачки и лимарски радови се приводе крају, док је започета реализација електроинсталатерских, водоинсталатерских и осталих интервенција.

Потом је Преосвећени Владика, у пратњи протојереја-ставрофора Мирослава Јосимовића, оца Јустина Стојановића и оца Ђорђа Санчанина, посетио још један објекат Епархије сремске у Руми, где се грађевински радови приводе крају. О реконструкцији овог здања, по архијерејском благослову, домаћински се стара ставрофорни прота Мирослав Јосимовић, парох манђелошки.

Уз благослов Васкрслог Господа, надамо се завршетку свих радова на понос, како наше Епархије, тако и свеукупне Српске Православне Цркве.

Христос Васкрсе – Ваистину Васкрсе.

јереј Ђорђе Санчанин, парох румског Вазнесењског храма