Дар Архива Војводине фрушкогорским манастирима

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа сремског Господина Василија, Архив Војводине у Новом Саду поклонио је библиотекама фрушкогорских манастира више од 200 наслова, које је у претходном периоду издала ова угледна институција. Треће недеље маја 2024. године, господин Небојша Кузмановић, директор Архива Војводине, са својим сарадницима, обишао је Раваницу у Врднику, Малу Ремету и Световаведењски манастир у Сремским Карловцима, где је настојатељима ових монашких обитељи, архимандриту др Клеопи, јеромонаху Лазару и монахињи Февронији, предао вредан дар.

Господин директор Кузмановић, овом приликом посебно наглашава како 200 издања поклоњених манастиру Ваведења Пресвете Богородице у Сремским Карловцима представљају основу на којој ће изнићи библиотека васпостављене монашке обитељи у изградњи, као и да се нада да ће у наредним недељама успети да преда поменута издања свим манастирима у Богом чуваној Епархији сремској.