Епископ сремски обишао радове на Епархијском центру при храму Вазнесења Господњег у Руми

Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије, у пратњи протојереја-ставрофора Мирослава Јосимовића и јереја Ђорђа Санчанина, 21. маја 2024. године, обишао је радове на будућем Епархијском центру Епархије сремске при храму Вазнесења Господњег у Руми, о чијем се извођењу, по његовом архијерејском благослову, брине јереј Ђорђе Санчанин, парох румски. Мајстори ангажовани на овом послу завршили су кровопокривачке и извели комплетне водоинсталатерске и електроинсталатерске радове, као и грејање, док се започиње постављање кошуљице и спољашње изолације.

Пре тога, Преосвећени Владика, у присуству горе поменутих свештеника, обишао је и завршне радове на епархијском објекту у Главној улици у Руми, које надзире, такође по архипастирском благослову, протојереј-ставрофор Мирослав Јосимовић, парох манђелошки.