Ученицима осмог разреда у Сремској Каменици уручена Света Писма на дар

Ученици осмог разреда у Сремској Каменици, 30. маја 2024. године, у парохијском храму Рођења Пресвете Богородице, као дар за редовно похађање наставе и исказану љубав према веронауци, добили су Свето Писмо и пригодне похвалнице. Такође, ученици који су похађали часове грађанског васпитања на дар су добили молитвенике, а лепим гестом је и њима изражена захвалност за труд испољен у различитим пројектима. Дечији хор ученика веронауке, предвођен вероучитељицом Маријаном Ђерић, отпевао је неколико песама, а овом приликом је први пут изведена песма „Каменички бисер“, која говори о чика Јови Змају и каменичким светињама. Поред наведеног, ученици осмог разреда ће бити награђени за свој труд и једнодневним излетом.

Својим присуством, радосни догађај је увеличао Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије, које се и обратио ученицима, пожелевши им срећу у даљем образовању и поделивши им дарове. Свечаности су присуствовали и покрајински секретар за просвету, госпођа Дина Вучинић, ректор Карловачке богословије, протојереј-ставрофор мр Јован Милановић, ктитор храма Рођења Пресвете Богородице у Сремској Каменици, господин Игор Мировић и наравно, директор овдашње основне школе, господин Дејан Мердановић.