СЛАВА ХРАМА СВЕТИХ ЦАРА КОНСТАНТИНА И ЦАРИЦЕ ЈЕЛЕНЕ У ИНЂИЈИ

Уочи прославе храмовне славе Светих цара Константина и царице Јелене, 1. јуна 2024. године, свештено братство храма пружило је верном народу прилику да у порти храма чује проповед оца Рафаила Бољевића на тему „Знаци онима који верују“.

Верни народ је такође имао велику част да драгог госта из манастира Подмаине чује и на Светој Литургији у недељи Самарјанке.

У само навечерје храмовне славе, празнично бденије служио је архимандрит Стефан, настојатељ манастира Велика Ремета, уз саслужење јеромонаха Димитрија, сабрата манастира Шишатовац и епархијског протођакона Горана Власца.

Светом архијерејском Литургијом, на сам дан храмовне славе, началствовао је Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије, уз саслужење оца Рафаила Бољевића, настојатеља манастира Подмаине, архимандрита Стефана, настојатеља манастира Велика Ремета, архимандрита Атанасија, настојатеља манастира Старо Хопово, протојереја-ставрофор Стојадина Павловића, умировљеног директора канцеларије патријарха српскога, јереја Бојана Нинковића, секретара Епархијског управног одбора Епархије сремске, протонамесника Душана Вишекруне, старешине храма Силаска Светога Духа на апостоле у Руми, јеромонаха Митрофана, сабрата манастира Бешеново и епархијског протођакона Горана Власца. Лепоту богослужења украсило је појање хора цркве Светог Димитрија из Новог Београда, уз присуство великог броја верног народа, који је могао да чује и две надахнуте јеванђелске беседе, од Његовог Преосвештенства и оца Рафаила.

На данашњој Светој Литургији, у ђаконски чин рукоположен је Немања Селаковић, вероучитељ у Угриновцима, те му овим путем желимо свако добро у служењу својој Светој Цркви, народу на корист, а његовој породици на радост и понос.

Након Свете тајне Причешћа, Преосвећени Господин Епископ је пререзао славски колач са кумовима храма, породицом Марковић.  По завршеној Светој Литургији, уприличена је и трпеза љубави за све окупљене у храму.

Свештено братство храма се захваљује свима који су помогли на било који начин у организацији духовног сабрања поводом храмовне славе у протекла три дана, а које је започето још 1. јуна, елоквентном беседом оца Рафаила у порти храма, преко Свете Литургије у Недељу Самарјанке, празничног Бденија, Свете архијерејске Литургије и трпезе љубави.

СВЕШТЕНО БРАТСТВО ХРАМА СВЕТОГ ЦАРА КОНСТАНТИНА И ЦАРИЦЕ ЈЕЛЕНЕ