У 230. години Карловачке богословије још једна генерација стала на пут Господњи

У завршници богословског испита зрелости полагани су испити из Црквеног права и Црквеног појања. Лепоту сусрета са закључцима везаним за успех ове јубиларне генерације својим благословом увеличао је Високопреосвештени Владика Василије, који је присуствовао саопштењу резултата богословског испита зрелости и свечаном матурском ручку. У току ручка, сабранима се најпре, у име приправника, обратио господин Филип Даниловић, који је захвалио свима, најпре Високопреосвештеном Владици Василију, господину ректору, разредном старешини и свим професорима, на жртви љубави коју су показали током васпитања ове генерације.

Након обраћања разредног старешине, високопреподобног архимандрита Арсенија Матића, матурантима је беседио ректор Богословије, прота Јован Милановић, који је у име професорског кадра позвао ђаке да чувају благословену традицију ове древне просветне куће српскога народа, и том приликом је уручио напрсни крст проти Дарку Ђогу, изасланику Светог Архијерејског Синода на овогодишњој матури. На самом крају се сабранима обратио Високопреосвештени Владика Василије, који је подсетио све на жртву и љубав коју су пројављивали свршени богословци у току свога школовања и позвао их све да чувају лепоту заједништва на коју нас ова школа, Карловачка Богословија позива, ево већ 230 година.

Сви су се разишли у радости што Господар жетве и даље шаље посленике на њиву своју! Многаја љета свима!