Спасовдан и слава пољопривредника у Лаћарку

Светолитургијским сабрањем у храму Светог архангела Гаврила у Лаћарку свечано је прослављен празник Вазнесења Господа Исуса Христа. Лаћарачки храм био је мали да прихвати сав верни народ, омладину и децу, окупљене под сводом ове дивне светиње, који су једнодушно Господу благодарили и славословље узносили. Након Свете Литургије обављени су литија до Крста у центру села, освећење жита, молитва за плодну, родну и благословену годину Господњу.

Благодаримо Господу Богу свој нашој деци, родитељима, благочестивом народу, као и пређашњим, садашњим и будућим кумовима данашњег празничног дана.

Част да буду кумови славе за следећу годину припала је Александру Мајсторовићу, Пери Ђурићу и Дејану Кузминцу са породицама.

Извор: ЦО Лаћарак