УПОКОЈИЛА СЕ ИГУМАНИЈА ВАРВАРА, НАСТОЈАТЕЉИЦА МАНАСТИРА БЕОЧИНА

Настојатељица манастира Беочина, игуманија Варвара (Радосављевић) упокојила се у Господу, 19. јуна 2024. године. Пре монашког опела, 20. јуна 2024. године, Његово Високопреосвештенство Архиепископ сирмијски и Митрополит сремски Господин Василије, уз саслужење монаштва и свештенства Епархије сремске, одслужио је Свету архијерејску Литургију у Вазнесењском храму у манастиру Беочину.

Игуманија Варвара (Радосављевић) рођена је у Причевићу, код Ваљева, 1939. године. Након деветогодишњег искушеништва, замонашио је епископ шабачко-ваљевски Јован Велимировић, 1960. године, у Ћелијама, а подвизавала се и у манастирима Пустињи и Гргетегу. У манастир Беочин ступила је 1980. и ту је примила чин мале схиме из руку епископа сремског др Андреја Фрушића. Након смрти њене биолошке сестре, игуманије Екатерине, Епископ сремски Василије поверио јој је послушање настојатељице беочинске монашке обитељи, које је савесно и пожртвовано обављала све до свог упокојења. Нека јој Господ дарује вечни покој в невечерњем дни царствија Својего.

Упокој, Господе, душу слушкиње Твоје игуманије Варваре.