ВИДОВДАН У СРЕМСКОЈ РАВАНИЦИ

Дан уочи Видовдана, 27. јуна 2024. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит сремски Господин Василије дочекан је у манастиру Врднику, где је обавио празнично бденије са петохлебницом, уз саслужење архимандрита Нифонта, настојатеља манастира Мале Ремете, игумана Макарија, настојатеља манастира Привине Главе, јеромонаха Варнаве, духовника манастира Петковице, јеромонаха Митрофана, сабрата манастира Бешенова, јеромонаха Софронија, сабрата манастира Старог Хопова, епархијског протођакона Горана Власца и ђакона Стефана Станојевића. Током богослужења, Преосвећени Владика је поучио верни народ о највишој жртви наших славних предака, а затим је у манастирској трпезарији послужена трпеза љубави.