Празник Рођења Светог Јована Крститеља у Петровчићу

Рођење Светог Јована Крститеља је заветни дан парохијског храма и села Петровчића. Тог дана, мирис ивањског цвећа и мирис тамјана испунили су овај храм, позвајући вернике села Петровчића да замоле Светог Јована за свако добро у своме животу.

Светом Литургијом је началствовао протојереј Александар Цветановић, старешина цркве Свете Петке у Сурчину, уз саслужење јереја Перице Влаинића, парох јаковачки, јереја Светогора Сандића, пароха војачког и ђакона Василија Јосимовића из Сурчина.

После молитвеног дела, најмлађи парохијани чланови „КУД Купиник“ извели су неколико кореографија у црквеној порти. Славска трпеза љубави припремљена је у свечаној сали Дома културе, где је доктор Александар Мирицки читао песме из своје књиге „Поезија Житија светих“. Да све протекне у најбољем реду старао се надлежни парох, јереј Ненад Катић.

Извор: ЦО Петровчић